Zhruba třicetiletý muž vstoupil do prodejny ve 12.15 a prodavačku u pultu požádal, aby mu ukázala plato se zlatými řetízky.

„Z něj si žádný nevybral, proto mu předložila k výběru další plato, které po celou dobu držela v ruce. Muž prodavačce rozrazil ruce v předloktí, až částečně ztratila rovnováhu, a plato jí vytrhl,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zloděj poté vyběhl z prodejny, zabočil do dvorního traktu a utekl směrem na Žerotínovo náměstí. „Předběžná škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Po pachateli nyní pátrá policie. Podle popisu jde o zhruba třicetiletého muže štíhlé postavy, výšky do 180 centimetrů.

„Podezřelý má kulatý obličej a výraznější nos. Na sobě měl v době útoku světlou, šedou či béžovou látkovou bundu, pravděpodobně rifle a na hlavě šedou čepici „bekovku“ s tmavými proužky,“ popsala Zajícová. Muž mluvil česky bez dialektu.

Policisté na základě popisu sestavili identikit muže a žádají všechny, kdo by k případu mohli poskytnout jakékoli informace, aby je oznámili na bezplatnou linku 158.

„Děkujeme za jakékoliv poskytnuté podněty, které povedou ke zjištění totožnosti podezřelého a přispějí k objasnění této závažné trestné činnosti,“ uvedla mluvčí.