Incident se stal o půl druhé odpoledne na chodníku před Priorem v přerovské Čechově ulici. Pachatel přistoupil zezadu k jedenasedmde­sátileté ženě, uchopil ji za kabelku, kterou nesla v pravé ruce a snažil se ji vytrhnout.

„Žena se aktivně bránila, což pachatele neodradilo a ještě několikrát trhl kabelkou, až spadla seniorka na zem. On ji pak asi metr a půl táhl za sebou,“ popsala událost mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Lupič s kabelkou utekl, protože důchodkyně ji v ruce neudržela. Naštěstí ale z přepadení vyvázla bez zranění. Škoda na odcizených věcech byla vyčíslena na 2900 korun.

Muž, který z místa utekl směrem k ulici Šířava, byl ve věku 15 až 23 let, asi 170 centimetrů vysoký, světlé, krátce střižené vlasy. Na sobě měl černou mikinu a béžové kalhoty.

„Policie žádá o pomoc občany, kteří by mohli přispět k objasnění tohoto případu. Mohou kontaktovat policii na lince 158 nebo na policejní služebně,“ vzkázala případným svědkům mluvčí s tím, že je případ šetřen jako loupež. (ka)