Osmadvacetiletý mladík se v úterý po patnácté hodině procházel na nábřeží Dr. E. Beneše kolem nefungujícího novinového stánku blízko křižovatky s ulicí Tržní, když k němu přistoupili tři doposud neznámí útočníci.

Jeden z nich mladého muže přitlačil na boční zeď trafiky a požadoval po něm občanský průkaz a cigarety. Zároveň ho při tom rukou prošacoval. Když napadený řekl, že u sebe nic nemá, útočníci vytáhli nože, tzv. motýlky, shodili ho na zem a kopali do oblasti žeber a hlavy. Přitom mu prohledali i obuv. Následně ho otočili na břicho a bodli do zad a ruky.

Lupiči pak z místa odešli k budově elektrárny a mladík vyhledal lékařskou pomoc. Naštěstí utrpěl jen povrchové zranění s dobou léčení čtrnáct dnů.

„Poškozený uvedl, že se jednalo o černovlasé muže ve věku 18 až 20 let, štíhlé postavy, všichni měli na sobě modré rifle v přední části s průřezy, bílé nebo černošedé botasky a všichni měli mikiny s kapucí modré, šedé a černo-červené barvy s různými motivy lebek a mečů. Na mikinách měli zimní bundy a na hlavách kšiltovky,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po těchto pachatelích.

„Případní svědci mohou veškeré informace, které povedou k odhalení totožnosti pachatelů sdělit na kteroukoli policejní služebnu nebo na bezplatnou linku 158,“ doplnila mluvčí.