První krádež

První případ se stal koncem ledna na přerovském krytém bazéně.

„Muž si u vstupu koupil lístek a šel do pánských šaten. Tam se nepřevlékl do plavek, ale vnikl násilím do skříňky jiného návštěvníka, aniž by ji viditelně poškodil,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Zloděj sebral ze skříňky peněženku s doklady, platební kartou a hotovostí 2,5 tisíce korun. To mu ale nestačilo.

„Odcizil také mobilní telefon, klíče od domu poškozeného a klíčky od vozu Škoda Roomster s dálkovým ovládáním. Našel auto před bazénem, nasedl do něj a odjel s ním pryč,“ popsala. Vůz se dodnes nepodařilo vypátrat.

Slavnostní poklepání na základní kámen nové hasičské zbrojnice, která vyroste v ulici 9. května
V Přerově začala stavba hasičské zbrojnice. Podívejte se

Druhý lup

Pachatel se neomezil jen na Přerov a podruhé kradl na plovárně v Brně. Když se jako „plavec“ dostal do pánských šaten, odcizil ze skříňky tašku s doklady, peněženku, platební a tankovací karty, hotovost 1 100 korun a 20 Euro, mobilní telefon, kapesní nůž a kašmírovou šálu.

„Přivlastnil si i klíče od bytu, práce a vozu Volkswagen Passat. Stejně jako v předchozím případě našel na ulici auto, které s pomocí klíčů odcizil, a odjel s ním pryč. Volkswagen Passat policisté vypátrali v garáži v Prostějově a vrátili jeho majiteli,“ řekla.

Na základní kámen stavby mimoúrovňového křížení v Předmostí poklepali ve čtvrtek v Přerově zástupci Ředitelství silnic a dálnic, Olomouckého kraje a města.
Stavba mimoúrovňové křižovatky v Předmostí začala

Třetí případ

Stejný scénář měla i jeho další návštěva přerovského bazénu o deset dní později. Vykradl skříňku a odnesl z ní pánskou bundu, hodinky, mobilní telefon, peněženku s doklady a hotovostí 1 500 korun a čipovou kartu k vozidlu Renault Clio.

„Stejně jako v předchozích případech našel auto na parkovišti před bazénem, za pomoci karty ho otevřel a odjel s ním pryč. I v tomto případě se vůz vrátil původnímu majiteli, protože ho policisté vypátrali na Prostějovsku, tentokrát odstavené na ulici,“ doplnila.

Celková škoda, kterou obviněný napáchal, se vyšplhala na 1 milion 148 tisíc korun. Zkušenosti s krádežemi měl pachatel i v minulosti, protože za ně byl v roce 2016 odsouzen.

„S ohledem na výši škody mu hrozí až osmiletý trest. V současné době je obviněný ve výkonu trestu za předchozí majetkovou trestnou činnost a pravděpodobně se z něj tak brzy nedostane,“ uzavřela mluvčí.

Ilustrační foto.
Před diskotékou praštil s mladíkem o zem. Teď jej policisté začali stíhat