„Neznámý muž zazvonil ve středu kolem deváté hodiny ráno u domu důchodce v malé obci na Přerovsku. Vloudil se dovnitř pod záminkou, že je z ministerstva, a jede mu vrátit přeplatek za energie ve výši dva tisíce korun,“ přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pak už následoval obvyklý scénář. Muž bez svolení vstoupil do chodby domu, položil na stůl pětitisícovou bankovku a dožadoval se vrácení tří tisíc.

„Vešel do obývacího pokoje a i přesto, že poškozený na jeho požadavky nepřistoupil a vykazoval ho z domu, z místa neodešel,“ řekla.

Krátce nato se v domě nečekaně objevila také žena, která se začala se starým pánem bavit, aby odlákala jeho pozornost.

„Zloděj se chopil příležitosti, o kterou se postarala jeho kolegyně, a bez svolení se vrátil zpět do pokoje. Ze skříňky ukradl vkladní knížku, na které měl důchodce několik desítek tisíc korun. Společně se ženou pak dům opustili,“ popsala.

Poškozený až po jejich odchodu zjistil, co se stalo, a krádež oznámil na policii. Peníze na knížce naštěstí zůstaly nedotčeny a nepotvrdilo se ani to, že by se pachatelé pokusili o jejich vybrání. Případ policie šetří pro krádež a porušování domovní svobody.