Rozsudek olomoucké pobočky ostravského krajského soudu z poloviny srpna ve středu odpoledne potvrdil také vrchní soud. Cina se svým odvoláním snažil překvalifikování na zabití, za nějž by mu hrozil mírnější trest.

Pětapadesátiletý Cina, který se k činu přiznal, argumentoval tím, že jej druhý muž napadl se skleněným střepem v ruce. Tomu však odvolací soud neuvěřil a za vraždu milence Cinovy manželky potvrdil desetiletý trest.

Cina s variantou střepu v ruce přišel až u hlavního líčení u soudu, při výsleších u policie o ní vůbec nemluvil. Nepotvrdila ji ani prohlídka místa, kde k vraždě došlo.

„Nedržel v rukou žádný takovýto skleněný předmět a takovýto skleněný předmět nebyl nalezen ani v jeho blízkosti,“ řekl předseda soudního senátu Václav Čapka, podle kterého nebylo možné ani změnit kvalifikaci na zločin zabití.

K vraždě došlo kolem páté hodiny odpoledne. Cina svou choť, která s milencem odešla z Přerova do Kojetína, vyhledal a chtěl ji přimět k návratu.

Do Kojetína za ní toho dne přijel dvakrát a během druhé návštěvy se v domku v ulici Padlých hrdinů s jejím milencem dostal do sporu.

Během šarvátky, kdy mu muž zkroutil ruku a snažil se jej vyvést, jej Cina několikrát bodl kuchyňským nožem do nohy a do hrudníku. Během osudné potyčky byli oba muži silně podnapilí.

„Ta žena strašně křičela a vyběhla ven. Bouchala na okna domů, aby jí někdo pomohl. Když jsme zjistili, co se stalo, hned jsme přivolali policii. Už předtím byl ale slyšet z bytu strašný křik. Hádali se a pak se ozvaly nějaké rány, jako když se sype sklo. Policie odvážela z domu tělo tak kolem půl druhé v noci,“ vylíčila krátce po události Deníku sousedka.

Bratr zavražděného muže, který bydlí v ulici Padlých hrdinů v Kojetíně, neskrýval v lednu své obavy.

„Je to hrůza. Máme všichni strach z odvety. Bratr k nám přijel ze Slovenska na svátky a tu ženskou sotva znal. My nejsme takoví, že bychom někomu ublížili, máme rodiny a malé děti,“ vyjádřil se.

Cinovi podle nového trestního řádu za vraždu hrozilo deset až osmnáct let vězení. Nyní pravomocný rozsudek by si měl odpykat ve věznici ostrahou.

V tom podle Čapky krajský soud udělal chybu, když jej neposlal do vězení s přísnějším režimem. Státní zástupce se ale proti trestu neodvolal, a vrchní soud to proto změnit nemohl.

Martin Šinkovský
s využitím agenturního zpravodajství