„Policejní hlídka ihned vyjela do menší obce na Přerovsku, kde zabránila dalšímu napadání oznamovatelky," informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Agresor svou družku napadl doma nejprve slovně, poté se jeho útoky přesunuly ven, kde ženu před zraky sousedů začal napadat pěstmi do obličeje. Žena jeho útoky neustála a upadla na zem. Poté se muž na chvíli uklidnil a napadená žena se tak mohla vrátit zpět do domu.

Agresivní chování však muže nepřešlo a svoji družku opět napadl, za vlasy ji vytáhl opět před dům, kde ji vláčel po zemi a pěstmi ji uštědřoval další rány do hlavy a těla.

„Po příjezdu policistů odmítl muž s hlídkou spolupracovat, byl agresivní a na dané výzvy nereagoval. Proto musely být proti němu použity donucovací prostředky a nakonec skončil v poutech. Na policejní služebně byly provedeny nezbytné úkony a u podezřelého muže byla provedena také dechová zkouška, která byla pozitivní s hladinou 2,02 promile alkoholu v dechu,“ řekla policejní mluvčí.

Zraněná a otřesená žena byla převezena do přerovské nemocnice. Podle lékaře se bude ze způsobených zranění léčit minimálně týden. Policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví. Poškozená však po poučení nedala souhlas s trestním stíháním svého druha.