Dvaatřicetiletý muž zaútočil s nožem v ruce na svou manželku za to, že nechtěla večeřet. O den dříve vyhrožoval v Přerově celé své rodině smrtí jiný agresor. Tomu je devětačtyřicet.

Agresivní manžel z Přerova uchopil ve čtvrtek pozdě večer v kuchyni svou pětadvacetiletou ženu pod krkem, přitiskl ji ke zdi a teprve když se bránila škrábáním, tak ji pustil. „Zaútočil na ni proto, že odmítla jíst večeři,“ vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Poté se manželé usadili ke stolu a začali se hádat. On ji opět uchopil pod krkem a přitiskl ke zdi, z odkapávače na kuchyňské lince si vzal nůž s osmnáct centimetrů dlouhým ostřím, chytil ženu pod krkem a otočil jí hlavu tak, aby neviděla, co manžel dělá. „Vzbudil tím u poškozené důvodnou obavu o její život a zdraví,“ komentovala incident mluvčí s tím, že se naštěstí případ obešel bez zranění i bez poškození majetku.

Muž utekl z domu dřív, než dorazila policejní hlídka. Během vyšetřování pak vyšlo najevo, že svou ženu slovně i fyzicky napadá již delší dobu a to nejméně od listopadu roku 2007. „Vzhledem k těmto skutečnostem šetříme případ jako domácí násilí a v pátek jsme proto podezřelého vykázali z domu a přilehlých prostor,“ řekla Zajícová. Za trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, z něhož je muž podezřelý, mu hrozí pokuta nebo až roční pobyt ve vězení.

O den dříve zaměstnal přerovskou policii jiný agresivní muž. V dopoledních hodinách doma opakovaně napadal svoji pětačtyřicetiletou manželku. „Nejprve hrubými výrazy a pak i údery pěstí do celého těla,“ upřesnila Zajícová. Incidentu přihlížely jejich dvě děti ve věku čtyřiadvaceti a patnácti let. I jim vyhrožoval fyzickou likvidací a přitom držel v ruce nejprve nůž, pak sekeru a nakonec židli. „Je proto podezřelý z trestného činu týrání osoby, žijící ve společně obývaném bytě nebo domě,“ citovala z trestního zákoníku mluvčí a na závěr dodala, že mu za to hrozí až tříleté vězení.