„Cílem kontrolní akce bylo zjistit, zda v ubytovnách nežijí hledané nebo pohřešované osoby, ale také odhalit nelegální migraci a předcházet trestné činnosti,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Do kontroly se zapojila cizinecká policie ve spolupráci s republikovou a městskými strážníky. Na místě byli i hasiči a pracovníci magistrátu. „Nezjistili jsme žádné protiprávní jednání a všechny kontrolované parametry byly bez závad,“ upřesnil mluvčí.

Na skutečnost, že v sociálních ubytovnách v Přerově přibylo cizinců, upozornilo před časem vedení města.

„V ubytovnách dnes žije na 575 lidí, což je o 26 více než ke konci loňského roku. Máme také informaci, že přibývá cizinců, a proto chceme v součinnosti s cizineckou policií provést kontrolu a zjistit, kolik jich tady žije,“ konstatoval přerovský primátor Vladimír Puchalský (SpP).

V Přerově je dnes osmnáct sociálních ubytoven, ve kterých provádějí pravidelná šetření pracovníci magistrátu. Celkem jich je ale ve městě dvacet.

Podle šetření sociální odboru žije v ubytovnách o jedenáct procent více mimopřerovských obyvatel než loni a přibylo i rodin s dětmi. Do bývalé drážní budovy v Tovární ulici se vrátil romský podnikatel Pavel Mirga, který zde zřídil ubytovnu U zlaté perly. Další prostory této budovy obývá jiný nájemce.