„Pětatřicetiletý muž se v sobotu večer v restauraci v Lipníku dožadoval toho, aby mu majitel nalil alkohol. Protože byl ale silně podnapilý, majitel to odmítl. Opilec se na něj vrhl, ale muž se ubránil a do útočníka strčil,“ popsala jeden z víkendových konfliktů přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Opilec upadl mezi barový pult a lednici a přitom si poranil nos. Byl proto jednorázově ošetřen v hranické nemocnici. „Pachatel je podezřelý z trestného činu výtržnictví a hrozí mu až dva roky za mřížemi,“ dodala Sedláčková.

Další incident se odehrál v noci na neděli v Husově ulici v Přerově. „Třiadvacetiletý mladík napadl o šest let staršího muže a udeřil ho čelem do obličeje,“ líčila dále mluvčí. Násilník poté napadl údery a kopanci dalšího muže a jeho přítelkyni, kteří se snažili napadeného bránit. Agresora zastavili až policisté a sdělili mu ve zkráceném přípravném řízení obvinění z výtržnictví a ublížení na zdraví.

Dva konflikty se odehrály na diskotékách v Přerově. Devětadvacetiletý útočník napadl v sobotu nad ránem před vinárnou Taverna pěstmi a kopanci do hlavy dva muže. V neděli ve dvě ráno zase čtyři pachatelé zbili nejprve v prostoru diskotéky Black Hill v Přerově, a pak před restaurací Sokolovna a u kruhového objezdu v ulici Velká Dlážka, šestadvacetiletého poškozeného. „Bili ho pěstmi a kopali po celém těle. Přitom mu z kapsy bundy odcizili mobil a 2 tisíce korun,“ řekla Sedláčková.

Před diskotékou došlo také k napadení dalšího mladíka, který se ho snažil bránit.

Stejný den došlo i ke rvačce v obci Potštát. Tři mladíci ve věku 25, 24 a 22 let napadli majitele zdejší restaurace. Poškozenému se sice podařilo nezvané hosty vyvést z podniku, ti se však vrátili a chtěli rozbít dveře do restaurace.

„Majiteli a ostatním hostům vyhrožovali újmou na zdraví a drželi přitom v rukou nože, tyče, řetězy a teleskopické obušky. Mladíci jsou podezřelí z trestných činů výtržnictví, poškozování cizí věci a násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci ve spolupachatelství,“ uzavřela mluvčí.