Jen o tři dny později zatkli další manželský pár. Jeden ze zadržených – sedmatřicetiletý recidivista, skončil ve vazbě.

„Tři muže a jednu ženu ve věku 20 až 37 let, kteří jsou podezřelí z přechovávání a výroby drog, zadrželi kriminalisté ve společném obydlí v Přerově. Dovnitř museli vniknout za použití násilí, protože pachatelé nereagovali na výzvy a byt dobrovolně neotevřeli,“ popsala zákrok přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Hlavou celého gangu byl přitom sedmatřicetiletý muž, který v místě bydliště od počátku roku až do doby svého zadržení vyráběl z chemikálií pervitin.

Drogu zčásti užíval pro svou potřebu, a nebo ji prodával dalším uživatelům – a to za cenu od 100 do 300 korun. V některých případech ji nabízel i zdarma a nebo výměnou za chemikálie, potřebné pro výrobu pervitinu.

„Nejedná se o žádného nováčka, ale zkušeného výrobce. Už loni byl stíhán za výrobu a distribuci pervitinu, a přesto letos ve svém jednání dál pokračoval,“ přiblížila dále mluvčí. Na místě se podle jejích slov podařilo zajistit i kompletní varnu na výrobu pervitinu.

Sedmatřicetiletý muž byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Soud poslal výrobce drog na návrh vyšetřovatele do vazby, kam byl umístěn.

Jen o tři dny později odhalili kriminalisté v Přerově další doupě narkomanů. Tentokrát skončil v poutech manželský pár. „Stejně jako v předchozím případě museli policisté při zákroku vyrazit dveře od bytu, protože pachatelé nereagovali na policejní výzvy,“ uvedla mluvčí Michaela Sedláčková.

Podezřelý jednačtyřicetiletý muž a jeho pětatřicetiletá žena vyráběli asi rok ve svém bytě metamfetamin. „I oni pervitin distribuovali dalším uživatelům – a to buď zdarma, a nebo drogu prodávali za částku do 500 korun,“ doplnila mluvčí. Kriminalisté na místě zadrželi kompletní varnu a dosud neustanovené množství drogy.

Stíhání obou manželů probíhá na svobodě. Hrozí jim odnětí svobody od jednoho roku do pěti let.