Kontroly vlaků a nádraží dopadly dobře

Přerov – Na kontrolu nádražních budov, osobních a nákladních vlaků a železniční dopravní cesty se zaměřila bezpečnostní akce, kterou uspořádali od v rámci mezinárodní spolupráce policisté na Přerovsku. Zapojilo se do ní osmadvacet strážců zákona.

„Policisté od středečního rána do čtvrtku zkontrolovali dvanáct nádraží, třicet osob, prohlédli čtyřiadvacet osobních a devět nákladních vlaků, ale také osmnáct železničních přejezdů," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

V jejich hledáčku se ocitlo rovněž šest sběren druhotných surovin. Muži zákona během zátahu nezjistili žádné porušení zákona.


Vandal na Velké Dlážce poničil dvě auta

Přerov – Dvě auta, zaparkovaná v ulici Velká Dlážka v Přerově, poničil ve čtvrtek odpoledne neznámý vandal.

„Poškodil vozidla Suzuki Jimny a Renault Modus tak, že na pravé straně udělal rýhy neznámým předmětem. Na jednom z aut se táhly i po levé straně, přes blatníky, přední a zadní dveře," přiblížila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Celková škoda na autech je 16 tisíc korun. Policisté z druhého obvodního oddělení přerovské policie stíhají pachatele pro poškození cizí věci. 

Policisté si posvítili na neukázněné řidiče

Přerov – Na chování neukázněných řidičů na Přerovsku se ve středu dopoledne ve zvýšené míře zaměřili strážci zákona. Důvodem je, že nehodovost ani po letošních tragických prázdninách stále neklesá, a řidiči se dopouštějí dopravních prohřešků.

„Do kontrolní akce se zapojilo dvacet strážců zákona z přerovského územního odboru a devětadvacet z Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy v Holešově. Zkontrolovali na 205 vozidel," upřesnila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Bilance nebyla zrovna povzbudivá. Strážci zákona zjistili na tři desítky přestupků na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

„Osmadvacet vyřešili v blokovém řízení a řidiči zaplatili pokuty v celkové hodnotě 11,4 tisíce korun. Dva přestupky byly oznámeny," uzavřela.