Šlo totiž o čtyři muže, na které soud vydal příkaz k zatčení, a šest svěřenců z různých nápravných zařízení na Moravě.

Naposledy se jim podařilo zatknout dvaačtyřicetiletého muže, po kterém karvinský soud již před časem vyhlásil celostátní pátrání. „Muže po zatčení přerovští policisté umístili do cely a následně pak převezli k Okresnímu soudu v Karviné,“ informovala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Přerovští policisté dopadli začátkem měsíce také další dva hledané, na které byl v tomto případě vydán zatykač přerovským soudem. „Jednalo se o čtyřiatřicetiletého muže z Lipníku nad Bečvou a stejně starého muže z Přerova. Oba skončili ještě v tentýž den v olomoucké vazební věznici,“ doplnila Sedláčková.

Kriminalisté z Přerovského policejního oddělení vypátrali již v září také šestačtyřicetiletého muže v obci Prosenice. Také na něj byl vydán příkaz k zatčení.

Nejprve jej hlídka předvedla k soudci a poté na základě jeho rozhodnutí do vazební věznice v Olomouci. „Vypátrané osoby mají na svědomí převážně trestnou majetkovou činnost. Příkaz k zatčení je vydáván obvykle i z toho důvodu, že se hledaní nedostavují například k soudnímu líčení nebo nepřebírají soudní obsílky,“ doplnila Sedláčková.

Přerovští policisté se často podílejí také na dopadení svěřenců z různých ústavů, kteří jsou na útěku. Od začátku září tak dopadli celkem šest takových nezletilců.

„Naposledy přerovští policisté zadrželi patnáctiletou dívku z Frýdecko-Místecka. Ta byla chovankyní Dětského diagnostického ústavu v Šumperku. Hlídka ji nalezla na autobusovém nádraží v Dřevohosticích. Dívku policisté ještě v den dopadení předali pracovníkům ústavu,“ uvedla Sedláčková.

Během října pak policisté narazili ještě na další tři svěřence ústavu. „Jednalo se o sedmnáctiletého hocha – svěřence Diagnostického ústavu pro mládež Ostrava- Kunčičky, osmnáctiletého mladíka z Výchovného ústavu pro mládež v Novém Jičíně a sedmnáctiletého hocha z Výchovného ústavu pro mládež v Dřevohosticích,“ doplnila Sedláčková.

Na útěk z výchovných ústavů se však nevydávají jen chlapci, po svobodě zatoužily také dvě dívky. „Začátkem září přerovští policisté zajistili dvě nezletilé dívky ve věku čtrnáct a třináct let. Obě byly hledané v celostátním pátrání. Poté, co je policisté dopadli, obě putovaly zpátky do výchovného ústavu na Svatý Kopeček,“ uzavřela.