Ženu tehdy zachránila duchapřítomná reakce jednoho ze zákazníků, který popadl židli a s křikem zahnal lupiče na útěk. Policisté tento týden zadrželi pachatele – loupež má na svědomí teprve devatenáctiletý mladík z Přerova.

„Kriminalisté muže vypátrali na základě provedeného operativního šetření. Zadrželi ho v pondělí 18. února a umístili do cely. Bylo mu sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Podle ní hrozí pachateli trest odnětí svobody od dvou do desíti let. Stíhání je vedeno na svobodě.

K loupežnému přepadení benzínové čerpací stanice v Tovačově došlo 17. prosince krátce před půl osmou večer. Ozbrojený lupič vešel do prostoru čerpací stanice a v ruce držel kanystr a nůž se zhruba třiceticentime­trovou čepelí.

Podle svědku byl vyzáblý a mluvil klidným hlasem.

„Obsluze řekl: Tohle je přepadení, dej sem peníze, všechno co máš," vylíčila mluvčí.

Devětatřicetileté ženě pomohlo to, že se v místnosti zrovna nacházel jeden ze zákazníků. Ten v okamžiku, kdy začala lupiči vydávat peníze, proti pachateli zakročil. Vzal do ruky židli a zahnal muže hlasitým křikem na útěk.

Lupič poté utekl směrem do polí.

Ke škodě na majetku ani na zdraví nedošlo.