Při prvním pokusu nenašli v herních automatech peníze, v druhém případě je přímo při činu přistihli policisté. Oběma teď hrozí až dva roky vězení.

Škodu za dvaadvacet tisíc korun způsobili v sobotu majiteli restaurace v Kojetíně dva muži ve věku 28 a 31 let, kteří krompáčem rozbili sklo u vstupních dveří a poté i dva výherní automaty.

„Starší stál u okna a hlídal a druhý rozštípal spodní částí automatů,“ popsala jejich techniku přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Žádné peníze však nenašli, protože restaurace byla před uvedením do provozu. „Na rozbitých dveří způsobili provozovateli škodu za dva tisíce korun a na automatech za dvacet tisíc korun,“ doplníla mluvčí.

Štěstěna jim nepřála ani o den později, kdy se rozhodli vyloupit místní trafiku. Opět použili krompáč, kterým urazili dva visací zámky na bezpečnostní roletě. Do prodejny se však nedostali, protože místnost byla chráněna sklem a mřížemi.

Navíc je při činu přistihla policejní hlídka. „Téhož dne jim bylo sděleno obvinění z trestných činů krádež a poškozování cizí věci spáchaného ve spolupachatelství, za který jim hrozí až dva roky ve vězení nebo peněžitý trest,“ uvedla Zajícová.

Policisté navíc zjistili, že mladší z obou obviněných byl už za podonou činnost odsouzen. Oba muž jsou stíháni na svobodě.