„Pachatel se dostal do auta v ulici Lančíkových tak, že rozbil okna na předních a zadních dveřích. Z vozu sebral dvě dámské kabelky, ve kterých byly 4 tisíce, tři platební karty, dva mobilní telefony, brýle, fotoaparát a doklady,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Když pachatele vyrušil policista, dal se na útěk.

„Běžel za ním až na konec Lančíkovy ulice. Muž ale vzápětí nasedl do auta, kde na něj čekala žena. Oba zadržela hlídka jen o kousek dál, v ulici 9. května,“ podotkla mluvčí.

Protože zloděj odmítal opustit vůz, museli ho strážci zákona zpacifikovat donucovacími prostředky. S pouty na rukou skončil párek na nejbližší služebně, a poté putoval do cely. Vyšetřování vzápětí ukázalo, že krádež v ulici u hřbitova není jejich jedinou. Na svědomí mají i další dvě.

Peugeot a Renault

K té první došlo 16. září na parkovišti za supermarketem Albert v Tovární ulici. Oba přijeli společně na místo autem a zaparkovali. Žena pak vystoupila ven a vytipovala vůz peugeot, v němž byla na předním sedadle taška.

„Její komplic rozbil okno a ukradl tašku s peněženkou, doklady, platebními kartami, fotoaparátem a částkou 5,3 tisíce,“ upřesnila mluvčí. Podezřelá mezitím hlídala okolí, pak oba nasedli do auta a odjeli.

K další krádeži se muž odhodlal o dva dny později, tentokrát už bez své „kolegyně“. V odpoledních hodinách přijel na parkoviště u obchodního domu v Lipnické ulici v Přerově. Rozbil okno u renaultu trafic a ze sedadla sebral peněženku, ve které byly 2 tisíce, platební karta a doklady.

Celková škoda se ve všech třech případech vyšplhala na 44,5 tisíc korun. Vyšetřovatelé už sdělili oběma podezřelým obvinění ze tří přečinů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku ve spolupachatelství. Hrozí jim až dva roky vězení.