„Pitva potvrdila, že muž nezemřel násilnou smrtí, ale z přirozených příčin," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že jeho totožnost se ani po třech měsících nepodařilo zjistit.

„První pohyb muže byl zaznamenán ve čtvrtek 10. října kolem půl šesté večer. S nikým nekomunikoval, nereagoval na dotazy, pohyboval se sám a bez zavazadel," doplnila.

Pátrání po jeho totožnosti potvrdilo, že se nejedná o žádného z obyvatel Tovačova. Mohlo by tedy jít o bezdomovce, případně sociálně slabšího člověka. Oblečení mu zřejmě poskytl některý z charitních objektů.

SOUVISEJÍCÍ: VIDEO: U tovačovského rybníka našli mrtvého muže

Popis mrtvého muže

Muž měl mezi padesáti až šedesáti lety, byl vysoký 172 centimetrů a vážil asi 62 kilogramů. Jeho pleť byla tmavější. „Tvar hlavy byl oválný, měl středně hnědé, z poloviny prošedivělé vlasy s čelními kouty, modré oči a výrazně husté obočí," doplnila.

Na přední ploše krku měl dvě staré jizvy po chirurgickém zákroku. Nosil zubní náhradu a pravděpodobně se jednalo o silného kuřáka. Na pravém předloktí měl vytetovaná písmena JŠ o velikosti přibližně 1,5 centimetru.

Byl oblečený do zelených sportovních tepláků s bílým nápisem v pase, na levé straně měl nápis Fitness Dance. Vrchní část pasu tvořil asi 8 centimetrů široký pás s výrazným svislým vroubkováním. Tepláky měly oblé zapuštěné kapsy.

Dále na sobě měl černé úpletové tričko s krátkým rukávem s předním vyšitým tmavě modrým bavlněným nápisem RD/2 1129-UN/CUT VLNT-DNM/CRUDE/11–29 značky Violento, pestrobarevný pletený svetr s výrazným norským vzorem a jemně vroubkovanou manšestrovou bundu do pasu velikosti XL, s nápisem na zadním štítku TOM TAILOR SPORTSWEAR.

Na nohou měl koženkově plátěné, černé kotníkové sportovní boty skeatové značky Colorful velikosti 44 s širokým bílým lemem, v oblasti paty částečně prošoupané.

„Lidé, kteří by mohli poskytnout jakékoliv bližší informace o totožnosti neznámého muže, ať se obrátí na telefonní linku 974 778 336 nebo 974 778 337, případně můžou kontaktovat bezplatnou linku 158," uzavřela mluvčí.