Poškozená v ní měla částku 1,1 tisíce korun, doklady, platební kartu a telefon. Krádeží vznikla celková škoda ve výši 1 650 korun.

„Případ šetříme pro podezření z krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku,“ řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Pachatele, který se krádeže dopustil, zachytil kamerový systém.

„Záznam zachytil pachatele, jak bere kabelku z lavičky. Pak už se dostává mimo snímaný prostor kamery. Žádáme veřejnost o bližší informace a jakékoliv poznatky, které by vedly k jeho ztotožnění, což by výrazně pomohlo k objasnění případu,“ dodala.

Podle popisu se jedná o muže bílé pleti, štíhlé postavy a krátce střižených vlasů. Na hlavě má sluneční brýle a je oblečen do modré proužkované košile s krátkým rukávem a modrobílých kostičkovaných kalhot s nohavicemi pod kolena.

„Na nohou má černé boty a na zádech nese batoh černočervené barvy,“ upřesnila.

Pokud by někdo muže poznal na fotografii nebo kamerovém záznamu, ať sdělí informace a poznatky na telefonním čísle 974 778 651. Je možné se také dostavit osobně na Obvodní oddělení Přerov 1, využít bezplatnou linku 158, nebo sdělit bližší informace na e-mail pr.oo.prerov.podatelna@pcr.cz.