„Má středně husté, rovné, nakrátko ostříhané tmavohnědé vlasy. Oči má hnědozelené. Má hnědé vousy a zpravidla nosí knírek a bradku. Tvar hlavy je ovál zúžený k bradě," popsala muže krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Od 5. května letošního roku ho hledá Okresní soud jak v Olomouci, tak v Přerově pro majetkovou trestnou činnost. „Předpokládaný výskyt hledaného je v Olomouci. Není vyloučeno, že se pohybuje i v Oseku nad Bečvou a jeho okolí," doplnila Irena Urbánková.

Druhým mužem, který je také hledán pro majetkovou trestnou činnost, je Aleš Štěpaník. „Je zdánlivého stáří 40 až 45 let, vysoký 170–175 centimetrů, střední postavy. Vlasy má světle hnědé, rovné a nakrátko ostříhané. Oči má zelené. Má světlé hnědé vousy a nosí knír. Tvar hlavy je ovál zúžený k bradě," dodala krajská mluvčí s tím, že v pátrání je od 3. července. Pohybuje se hlavně po vesnicích v okolí Přerova nebo v chatových oblastech.

Jakékoliv informace k jejich pohybu, pobytu nebo výskytu mohou lidé sdělit v pracovní dobu od 7 do 15 hodin na telefonní linku 974 778 336, 974 778 337, případně kdykoliv na bezplatnou telefonní linku 158. (ina)