„Totožnost dvou mužů, kteří se během prázdnin v Přerově odhalovali na veřejnosti, se nám podařilo odhalit s pomocí svědků. Ve středu se k nim přidal další. Ve večerních hodinách nám ho předali strážníci městské policie poté, co se na ně obrátila jedna ze dvou poškozených, před nimiž se muž obnažoval a uspokojoval na Laguně,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Policie začala podezřelé ve všech případech stíhat pro trestný čin výtržnictví.

„Na případech nadále pracujeme a děkujeme veřejnosti za spolupráci, která přispěla k identifikování podezřelých,“ doplnila mluvčí. Podle zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslava Komínka v létě podobných incidentů přibylo.

„Určitě není nic příjemného, když jde v pondělí před šestou hodinou ráno člověk do práce a první, co na ulici uvidí, je ukájející se muž. Svědkyně ihned kontaktovala stálou službu, a ta zase nejbližší hlídku. Protože byla poblíž, dorazila na místo během chvilky,“ popsal jeden z případů Miroslav Komínek.

Muž se podle něj před strážníky snažil zmizet, ale důrazná výzva a fakt, že je ve služebním voze pes, zvrhlíka nakonec usměrnily. „Protože bylo v poslední době oznámeno více případů ranního ukájení se na veřejnosti, předali jsme muže po zadržení přivolané hlídce republikové policie, které se k činu doznal. Ve středu večer jsme po oznámení svědků zadrželi na Laguně i dalšího muže,“ doplnil.