V poutech skončili tři pachatelé ve věku 23, 27 a 38 let, kteří navíc drogy sami užívají. Na dva obviněné už byla uvalena vazba.

„Muži jsou obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Protiprávního jednání se dopustil každý z nich sám, v odlišném časovém období a na různých místech Přerovska a Olomoucka," upřesnila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Distributoři zásobovali pervitinem ženy a muže buď za úplatu, zdarma nebo výměnou za jinou protislužbu. Nejmladšímu odběrateli drog bylo osmnáct let, nejstaršímu čtyřicet.

V olomoucké vazební věznici skončil sedmadvacetiletý muž z Přerovska, který od června loňského roku do května toho letošního prodal v Přerově nejméně šesti lidem ve věku od 21 do 30 let pervitin. Na svém kontě má sedm desítek případů.

„Protiprávního jednání se dopustil i přesto, že byl teprve nedávno za obdobnou činnost potrestán Okresním soudem v Přerově," řekla. Vyšetřovatelé podali návrh na jeho vzetí do vazby, který byl akceptován.

Ve 44 případech zprostředkoval pervitin zájemcům také třiadvacetiletý muž z Přerovska, jenž je ale stíhán na svobodě. „Distribuci drog prováděl od ledna do května letošního roku. Zdarma nebo za úplatu poskytl drogu nejméně pěti lidem ve věku od 21 do 34 let," upřesnila mluvčí.

Prodejem pervitinu měl získat majetkový prospěch ve výši 36 tisíc korun. „Během zadržení u něj kriminalisté našli 35 gramů methamphetaminu, který zajistili," doplnila.

Ve vazební věznici v Olomouci skončil také osmatřicetiletý muž, který od července loňského roku až do svého zadržení v květnu zprostředkoval za úplatu, zdarma nebo za protislužbu drogu šestnácti lidem.

Má na svědomí celkem 250 případů distribuce, na nichž vydělal 70 tisíc korun.