Během několika zátahů zde městští policisté narazili na více než třicet nezletilých pod vlivem alkoholu.

Kromě potomků doručí strážníci rodičům napomenutí a informační leták, který upozorňuje na to, co jim za zanedbání péče o děti hrozí.

„U diskotéky provádíme tyto kontroly už od poloviny července. Problémy v této lokalitě bývají hlavně v pátek, kdy je vstup na diskotéku do 23 hodin bezplatný. Děti si tam v tu dobu přijdou pro razítko a potom na ulici v blízkosti diskotéky popíjejí alkoholické nápoje, než se vrátí zpátky,“ popsal situaci u diskotéky ředitel Městské policie v Přerově Omar Teriaki.

Podle jeho slov strážníci už odhalili v podnapilém stavu celkem osmadvacet mladistvých do osmnácti let a čtyři nezletilce do patnácti let. „U mladistvých byla nejvyšší naměřená hodnota alkoholu v dechu 2,23 promile a u nezletilců 1,8 promile,“ upřesnil ředitel Teriaki.

Pokud děti „nadýchají“, musejí si je vyzvednout jejich rodiče. „Těm předáváme také informační leták, který jsme vydali společně s kurátory pro mládež z oddělení sociálněprávní ochrany dětí. Cílem je upozornit rodiče na to, aby nepodceňovali problémy svých potomků a snažili se vše řešit ještě včas,“ vysvětlil šéf přerovských strážníků.

Zjistit, kdo dětem alkohol nalil, případně prodal, je podle přerovských strážníků velmi obtížné. „Děti to většinou nepřiznají a chybějí k tomu svědci,“ doplnil Teriaki s tím, že městská policie se hodlá s komisí prevence kriminality v této věci setkat s provozovateli některých restaurací a zábavních podniků ve městě.

„Chceme společnými silami najít řešení, jak zabránit dětem do osmnácti let, aby popíjely alkohol,“ doplnil Teriaki s tím, že Tančírna není jedinou lokalitou, kde se strážníci zaměřují na popíjení alkoholu dětí.

„Tou další je třeba prostranství u hradeb u řeky Bečvy,“ vzpomněl Teriaki.

Podle přerovských strážníků je škoda, že na rozdíl od sousedních Hranic, v Přerově zatím neplatí vyhláška o zákazu pití alkoholu na veřejných prostranstvích. Ta by podle nich byla řešením, jak zamezit opíjení se nezletilých dětí, případně i bezdomovců na ulicích.