Jen o pár hodin později jej však zadrželi přerovští policisté. Ti ovšem zároveň zjistili, že se nejedná o žádného nováčka.

Do střetu se zákonem se tento muž dostal už v minulosti a dokonce byl za majetkovou trestnou činnost už poslán do vězení. Pachateli nyní opět hrozí pobyt za mřížemi.

„Tento muž má na svědomí několik trestných činů, kterých se dopustil od června do srpna. Nejprve za branou městského hřbitova ukradl dámské jízdní kolo. O měsíc později se pokusil ukrást měděnou krytinu z objektu civilní obrany v hodnotě kolem 11 tisíc korun. Přitom byl ale přistižen policejní hlídkou,“ vzpomněla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Dopadený muž má ale podle jejích slov na svědomí sérii dalších krádeží. „Zavítal také například do železniční opravny v přerovské ulici Kojetínská, kde společně s dalším pachatelem odcizil hliníkové žaluzie demontované z opravované lokomotivy,“ informovala o dalším skutku mluvčí Zajícová s tím, že škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Vykrádání lokomotiv se zloději zřejmě zalíbilo.

„Další lokomotivu se svými společníky navštívil v přerovské ulici Husova. Z ní odcizili patnáct kilogramů měděné pásoviny a několik metrů kabelu ze stejného materiálu. V tomto případě škoda dosáhla částky 120 tisíc korun,“ dodala Zajícová.

Notorický zloděj si na své konto ale může připsat také krádež v kanceláři oprav v revizní hale, opět v Husově ulici. Podle policistů spolu s dalšími dvěma muži zde sebral dvě firemní razítka, cukrovinky a nůž na otevírání dopisů. „Ušetřen nezůstal ani obchodní dům v Přerově, kde se pokusil přes pokladnu přenést USB rozbočovač v hodnotě téměř 750 korun,“ doplnila Zajícová.

Policisté pachatele podezírají z trestného činu krádeže, za který mu hrozí odnětí svobody až na dva roky, případně peněžitý trest.