„Na strážníka, který se pokoušel aktéry bitky usměrnit, zaútočil pes jednoho z mladíků, který zřejmě bránil majitele. Nebyl na vodítku, a protože se útok opakoval, vytáhl strážník zbraň, a chtěl psa zastřelit. Jenže kulka zřejmě nešťastnou náhodou zasáhla jeho majitele," popsala událost očitá svědkyně incidentu.

Střela podle ní zasáhla třiadvacetiletého mladíka do hlavy.

„Bylo to dost nepřehledné, ti muži byli hodně opilí a rvalo se jich více. Že se stane něco takového, nikdo nečekal," řekla žena.

Přítomnými návštěvníky baru podle jejích slov tato událost silně otřásla.

Přestože se hosté baru snažili poskytnout těžce zraněnému mladíkovi první pomoc, nepodařilo se ho zachránit. V době, kdy na místo přijela záchranka, byl už mrtvý.

„Zemřel na místě," konstatoval Jan Weinberg ze Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

Bar Lumír v Přerově.

Bar Lumír v Přerově. Foto: mapy.cz

Okolnosti případu nyní šetří kriminalisté.

„V baru docházelo k rušení nočního klidu a dalšímu protiprávnímu jednání, kterého se měly dopouštět podnapilé osoby. Protože hlídku ohrožoval pes, použili strážníci služební zbraň. Při zásahu došlo k usmrcení jedné osoby a zranění zasahujícího strážníka," shrnula krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Celý případ v současnosti prověřuje odbor obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

„Je nutné provést rozsáhlé prověřování s nařízením řady odborných zkoumání, a proto v současné době nebudeme sdělovat bližší podrobnosti," doplnila.

Podle šéfa Městské policie v Přerově Omara Teriakiho přijeli strážníci na místo incidentu na základě telefonického oznámení.

„Reagovali jsme na telefonický podnět oznamovatele, který nás upozornil, že před barem dochází k napadání mezi osobami a ozývá se hrozný křik," uvedl ředitel. Ten prý podobnou tragickou událost za éru svého působení nepamatuje.

Jeden ze zasahujících strážníků utrpěl zranění nohy.

„Bližší informace k jeho zdravotnímu stavu v tuto chvíli nemám, je po noční službě. Pravděpodobně ale nastoupí na nemocenskou," uzavřel.

K případu, kdy byl při policejním zásahu zastřelen člověk došlo v Olomouckém kraji 18. prosince 2009. Ke střelbě došlo při zásahu policie v Olomouci proti dvěma mužům, kteří údajně ukradli osobní auto.

Jeden z podezřelých po střelbě zemřel, druhý utrpěl zranění. Zraněn byl i policista, který střelnou zbraň použil.

Kvůli nevhodným a rasistickým diskuzním příspěvkům byla diskuze pod článkem zrušena

Související Byla to zbytečná tragédie, tvrdí svědci