„O peněženku přišel návštěvník restaurace v ulici Velká Dlážka v pátek večer. V sobotu dopoledne vyšetřovatelům řekl, že ji nechal na zahrádce na stole a během nestřežené chvilky mu ji někdo ukradl,“ popsala mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Kromě dokladů a hotovosti 1 tisíc korun přišel poškozený také o platební kartu.

„Největší chyba, kterou okradený udělal, byla ta, že měl v peněžence zastrčený lístek s PIN kódem. Lapka toho náležitě využil. Dříve, než stačil oznamovatel kartu zablokovat, byla celkem devětkrát zneužita,“ dodala.

Pachatel provedl třikrát výběry v bankomatu ve výši 20 tisíc korun a téměř stejnou částku utratil za nákupy v různých prodejnách po Přerově. Celková škoda se tak vyšplhala na 42 800 korun.

Vyšetřovatelé zahájili úkony trestního řízení pro krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Policie v této souvislosti radí, aby lidé nikdy nenechávali v peněžence přiložený lístek s PIN kódem.

„Pokud si ho nepamatujete, uložte si ho třeba do mobilu pod jakékoliv smyšlené jméno s devítimístným telefonním číslem a čísla si i libovolně různě zkombinujte, sníží to možnost zneužití. Nikdy ho neukládejte pod názvem PIN kód - i s tím jsme se v minulosti setkali a karta byla zneužita,“ uzavřela mluvčí.