Nárožný žádal o propuštění z vazby opakovaně, soudce mu ale ani tentokrát nevyhověl. Proti verdiktu si podal stížnost.

„Existuje důvodná obava, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán,“ zdůvodnil své rozhodnutí soudce Aleš Vašků s tím, že případ se nyní vrací zpět žalobci.

„Myslíme si, že obžaloba nebyla podána správně a zabývat se tím bude Vrchní soud v Olomouci. Vyčkáme, jak rozhodne,“ podotkl.

Pavel Nárožný byl obžalován už v roce 2009 z vraždy svého otce a jeho manželky. Jejich těla se dodnes nenašla, stejně jako se nepodařilo Nárožného z dvojnásobné vraždy usvědčit.

Po propuštění z vazby se nastěhoval do domu po zavražděném otci v ulici U Žebračky a bydlel zde i se svou matkou, která později zemřela. Právě v tomto domě přitom došlo v listopadu roku 2009 ke dvojnásobné vraždě.

Dům u Žebračky byl zřejmě hlavním důvodem přípravy dalšího trestného činu, který Nárožný chystal, ale naštěstí neuskutečnil. Kriminalisté ho zadrželi loni v únoru a obvinili.

Nárožný je obžalován z přípravy vraždy své příbuzné

"Překážka v užívání domu"

Podle státního zástupce Jakuba Grmely připravoval Nárožný usmrcení osoby, kterou vnímal jako překážku v užívání domu, kde sám bydlel.

„Faktické kroky v tomto ohledu činil ke konci roku 2015. Svou vinu popírá,“ konstatoval žalobce.

Za tento závažný delikt hrozí Nárožnému patnáct až dvacet let vězení, případně i výjimečný trest.

Podle obžaloby Nárožný zamýšlel a plánoval usmrtit na konci roku 2015 svou příbuznou, která byla opatrovnicí věcí po svém zavražděném bratrovi - otci Pavla Nárožného.

Vnímal ji prý jako překážku v užívání domu, kam se po smrti otce nastěhoval.

K uskutečnění svých plánů údajně využíval svou tehdejší známou, kterou u sebe nechal bydlet. Impulsem pro přípravu závažného trestného činu mělo být usnesení soudu z podzimu roku 2015, jenž nařídil vyklizení nemovitosti.

Sražení autem nebo otrávená bonboniera

Nárožný podle obžaloby nejprve plánoval sražení příbuzné osobním autem, ale uvažoval i o tom, že jí po známém pošle otrávenou bonboniéru.

Posledním plánem bylo její ubití při procházce se psem. Nárožného tehdejší známá si na jeho pokyn údajně opatřila paruky, ocelovou trubku a hmoždíř.

Známá se ale v prosinci 2015 od Nárožného odstěhovala a celou věc oznámila na policii.