„Prodavači si ale jeho jednání všimli a jeden ze zaměstnanců se za ním rozběhl. Když ho dostihl za mostkem přes potok Strhanec a dožadoval se vrácení zboží, se zlou se potázal. Muž nečekaně vytáhl z kapsy zavírací nůž a ze vzdálenosti asi pěti metrů ho namířil proti prodavači. Vulgárními výrazy ho vyzval, aby se raději vzdálil,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Prodavač s ohledem na vypjatou situaci a z obavy o svůj život nechal pachatele odejít a neprodleně kontaktoval policii. Ta už zahájila stíhání pro krádež.

„Na záznamu z kamer a na snímcích je zachycen podezřelý muž, jehož totožnost se nám dosud nepodařilo zjistit. Proto se obracíme se žádostí o pomoc na veřejnost, která by nám pomohla odhalit identitu neznámého muže, a tím případ objasnit,“ řekla Miluše Zajícová.

Lidé mohou sdělit veškeré poznatky na bezplatnou linku 158, nebo je možné kontaktovat přímo vyšetřovatele na telefonu 974 778 791, a to v pracovní době od 7 do 15 hodin. Je možné se obrátit také na stálou službu na telefonu 974 778 701.