„V nočních hodinách tehdy restauraci navštívil šestatřicetiletý muž. Sedl si za bar a popíjel. Po nějaké době, když už nikdo z návštěvníků v provozovně nebyl, obešel pult, přistoupil ke stejně starému barmanovi, vytáhl nůž s dlouhou čepelí, který mu přitiskl k boku a požadoval peníze," popsala dramatické chvíle kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Zaskočený barman v první chvíli nechtěl uvěřit tomu, co se děje, od pachatele rychle ustoupil a zároveň mu odmítl peníze dát.

„Muž s nožem v ruce chvíli stál a pak si sedl zpět na židli a tvrdil, že to byla legrace. Chvíli na to se mu udělalo nevolno a pozvracel barový pult i zem. Barman, který byl stále paralyzován strachem o svůj život, chtěl zvratky uklidit a odešel pro kyblík do úklidové místnosti. Když se vrátil, pachatel byl pryč," dodala policejní mluvčí.

Po pachateli zůstala jen vypáčená zásuvka, ve které chyběla peněženka s tržbou ve výši bezmála šedesát tisíc korun.

„Po tomto zjištění zavolal barman na linku 158. Na místo bezprostředně po oznámení dorazily policejní hlídky a kriminalisté, ještě týž den se jim podařilo zjistit totožnost pachatele, který už v minulosti majetkovou trestnou činnost spáchal," poznamenala Simona Kyšnerová,

Ačkoli policisté ihned zahájili po muži pátrání, dlouho bylo bezvýsledné.

„V pátrání po pachateli jsme ale i nadále pokračovali a navíc jsme po něm vyhlásili i celostátní pátrání, na základě kterého ho v úterý na svém území zadrželi kolegové z Přerova," potvrdila kroměřížská policejní mluvčí. Ve středu pak muže kroměřížští kriminalisté obvinili z loupeže a krádeže a o den později na něj soud uvalil vazbu: nyní mu hrozí až deset let vězení.

ZPRAVODAJOVÉ DENÍKU