Pětatřicetiletý muž nasedl o půl osmé rádo do citroënu před hotelem Cementář a jal se vyjíždět z parkoviště směrem ke křižovatce U černého orla.

Přední okno měl přitom úplně zamrzlé. V okamžiku, kdy odbočoval doleva a chystal se přejet zebru, po níž šly zrovna do školy děti, jej zastavili strážníci.

„Přinutili řidiče z auta vysednout a vzhledem k tomu, že jevil známky opilosti, přivolali na místo hlídku státních policistů,“ uvedl šéf hranických strážníků Miroslav Mann a nezapomněl vzkázat poděkování muži, který městskou policii na nebezpečného piráta upozornil. „Jsem moc rád, že jsou někteří lidé tak všímaví,“ řekl doslova.

Muži zákona podrobili otrlého dobrodruha dechové zkoušce, která mu naměřila 1,17 promile alkoholu. „Po dvaceti minutách policisté zkoušku zopakovali a hodnota byla stále ještě 1,12 promile,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Muž skončil v nemocnici, kde se podrobil vyšetření včetně odběru krve. Vzhledem k tomu,že byl opilý, si ho k výslechu pozvali až na úterý.

„Případ budeme řešit ve zkráceném přípravném řízení jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala Sedláčková s tím, že muži hrozí v lepším případě pokuta nebo zákaz činnosti, v tom horším pak odnětí svobody až na jeden rok.