„Když hlídka dorazila na místo, zjistila, že je muž silně podnapilý. Nadýchal 2,59 promile," uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Strážci zákona ho tedy vyzvali, aby prokázal svou totožnost.

„Řekl jim, že žádné doklady nemá, vše si rozmyslel a už nechce nic oznamovat. Předvedli ho proto na služebnu a ve spolupráci s cizineckou policií se snažili zjistit jeho totožnost," dodala. Protože neuposlechl výzvu a nepředložil doklady, dostal pokutu 3 tisíce korun.

Po propuštění si naštvaný oznamovatel na chvíli sedl na lavičku nedaleko budovy, najednou se ale zvedl, přistoupil ke služebnímu autu a kopl do něj. Potom se vrátil zpět do budovy a začal vulgárně urážet policisty.

Jeden z nich ho vyzval, aby svého jednání zanechal. Rozlícený muž ale na jeho slova neragoval a přistoupil ke stolku, který zvedl do výšky. Vyšetřovatelé už na nic nečekali a použili proti němu donucovací prostředky. Nakonec skončil v poutech.

„Lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Policisté šetří případ jako přestupek proti veřejnému pořádku," uzavřela Miluše Zajícová. (pu)