Mladíci v oblecích se pokoušeli před strážníky utéct, a tak je musela hlídka zpacifikovat s pomocí služebního psa.

„Dispečink vyhodnocoval asi hodinu po půlnoci záběry z kamerového systému a hlídka na jejich základě začala pátrat po pachateli. Ve stejné chvíli ale oznámil strážník městské policie, který nebyl ve službě, že skupinka tří mladíků vyvrací v ulici Kozlovská kontejnery,“ popsal zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Na místo proto okamžitě vyrazily dvě motohlídky. „Když mladíci spatřili přijíždějící služební auta, dali se na útěk. Jedna z motohlídek proto prchajícím zcela zablokovala ústupovou cestu. Výtržníci se však ani poté nehodlali vzdát a vyrazili na další noční běh,“ poznamenal dále Komínek.

Strážníci byli nakonec nuceni nasadit do akce služebního psa a až poslední zákonná výzva dva z tříčlenné skupiny mladíků zastavila.

„Třetího, který se rozhodl dál pokračovat v útěku, pak zadržela jiná hlídka. Strážníci provedli u mladíků dechovou zkoušku na alkohol, která skončila s pozitivním výsledkem,“ řekl Komínek.

Protože vandalové nad svými činy projevili lítost a navíc po sobě rozházené popelnice, koše i stojany uklidili, vyvázli pouze s tučnou pokutou.