V honičku se proměnila noční kontrola, kterou prováděli policisté v Teplicích nad Bečvou. Po půl třetí hodině ranní zastavili třicetiletou řidičku ve voze VW Sharan.

„Provedenou dechovou zkouškou policisté naměřili řidičce 1,32 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou pak 1,22 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zatímco muži zákona celou věc zapisovali, ženě zřejmě došlo, v jaké situaci se ocitla, a dala se na útěk. Prchající řidičku policisté dostihli a vyzvali ji, aby se vrátila k vozidlu. Na výzvy ale žena nereagovala a odmítala spolupracovat.

Museli ji zpacifikovat pomocí chvatů

„Policisté ji tedy opakovaně, zákonným způsobem vyzvali, aby svého jednání zanechala a následovala je k vozidlu,“ sdělila mluvčí. Ani tehdy však žena nereagovala, a policistům nezbylo než použít donucovacích prostředků. Pomocí hmatů a chvatů neposlušnou řidičku zpacifikovali a převezli na policejní služebnu k provedení dalších úkonů.

„Po poučení se žena dobrovolně podrobila lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve v nemocnici. Navíc policisté zjistili, že u sebe nemá řidičský průkaz. Další jízda jí byla zakázána,“ doplnila Urbánková. Žena je nyní podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Gentleman pod vlivem

Přísloví, že gentlemani před polednem nepijí, zřejmě nikdy neslyšel další z načapaných řidičů. Na něj narazili policisté v neděli krátce po poledni v Partutovicích.

„Při kontrole padesátiletého řidiče vozidla Suzuki Jimny provedli policisté dechovou zkoušku, kdy muži naměřili 2,86 promile alkoholu v dechu. Opakovanou dechovou zkouškou mu pak naměřili 2,52 promile alkoholu v dechu,“ sdělila mluvčí.

Tentokrát se naštěstí kontrola obešla bez útěku. Po poučení se řidič dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem krve v nemocnici. Byl mu odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda. „I on je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala Urbánková. (jen)