Protože měla pocit, že je to pořád málo - přivolala i záchranku a fingovala úraz hlavy. Za vylhané potíže a blokování linky, kterou mohl v té chvíli potřebovat někdo jiný, může vyfasovat tučnou pokutu.

„Oznámení o fyzickém útoku v obci na Přerovsku jsme obdrželi krátce po středeční půlnoci. Žena, která konflikt oznámila, žádala nejprve rychlý příjezd hlídky, protože prý byla napadena a je celá od krve,“ popsala policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Dopravní nehoda v ulici Gen. Štefánika v Přerově, pondělí 27. listopadu 2023.
Řidiči v Hranicích a Přerově nedodrželi bezpečnou vzdálenost a narazili

Když však policisté dorazili na místo, v domě na uvedené adrese se nesvítilo. Brzy zjistili, že prochází rekonstrukcí - na zvonění nikdo nereagoval. „Hlídka se bezprostředně poté dozvěděla, že přijali ze stejného telefonního čísla od totožné ženy hovor na tísňovou linku 155 také zdravotníci. Záchranářům tentokrát oznámila úraz hlavy a uvedla adresu ve stejné obci, ale jiném domě,“ vylíčila mluvčí.

Legrácky alkoholem posilněné ženy skončily ve chvíli, kdy ji policisté kontaktovali. Na svou obhajobu uvedla, že k fyzickému napadení nedošlo a složky Integrovaného záchranného systému zalarmovala pouze ze vzteku. Její partner se totiž opil a zkazil jí oslavu.

Tragicky skončila nehoda kamionu na D1 u Bělotína na Hranicku. Jednačtyřicetiletý řidič pád z mostu nepřežil. Foto: JSDH Hranice, se svolením
Kamion na D1 u Hranic spadl z mostu a začal hořet. Řidič zemřel na místě

„Když se oznamovatelka podrobila dechové zkoušce, ukázala se nepříjemná pravda. Přístroj totiž ženě naměřil 1,5 promile alkoholu,“ řekla mluvčí. Policisté případ kvalifikovali jako přestupek podle zákona o elektronických komunikacích, za což hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun.