Zloději se většinou vydávají za pracovníky Všeobecné zdravotní pojišťovny nebo ministerstva zdravotnictví a tvrdí, že jdou důchodcům proplatit léky.

Na Přerovsku navíc tento týden přepadli dvaasedmdesátiletouženulupiči. Na důchodkyni zaútočili ve středu 8. října kolem poledne dva muži, kteří nejprve rozbili okno u jejího rodinného domu.

„Vyděšená majitelka se šla podívat ven, co se stalo. Před domem ji jeden z pachatelů chytil rukou pod krk a druhou zakryl ústa. Ženu tlačil přes průjezd domu do koupelny, kde ji pak násilím držel,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Mezitím druhý z pachatelů vypáčil uzamčené dveře z kuchyně do obývacího pokoje. „Ze zásuvky psacího stolu ženě sebral několik desítek tisíc korun v hotovosti a zlaté šperky,“ doplnila mluvčí. Oba muži dům ihned opustili a nechali v něm důchodkyni uzamčenou. Žena se z budovy dostala až s pomocí náhradních klíčů.

„Případ vyšetřujeme jako loupež a celou věcužpřevzali krajští kriminalisté,“ konstatovala Sedláčková.

Policisté na Přerovsku přitom pátrají nejen po pachatelích tohoto loupežného přepadení, ale hledají také dvě zlodějky.

Ty okradly na začátku týdne dva seniory. Jejich první obětí se stal dvaaosmdesátiletý muž v Hranicích, do jehož bytu se podvodnice vloudily v úterý pod záminkou proplacení léků.

Vydávaly se za pracovnice ministerstva zdravotnictví a tvrdily, že nesou příspěvek na léky. Požádaly jej o rozměnění dvoutisícové bankovky a důchodce odešel do ložnice pro peníze. Starší z návštěvnic sledovala, kde je má uložené, a poté se vytratila na toaletu. Muži ze stolku ukradla 38 tisíc korun.

Osmdesátiletá žena z Hranic nevěřila

Další případ zaznamenali policisté ve středu v Lipníku nad Bečvou. „Dvě ženy navštívily šestasedmdesátiletou seniorku a představily se také jako pracovnice zdravotní pojišťovny. Peníze získaly stejně jako v předchozím případě, “ uvedla Sedláčková.

Po odchodu zlodějek důchodkyně zjistila, že jí zmizelo více než pět tisíckorun. Nejvíce případů se v posledních týdnech objevilo na Hranicku a Lipnicku. Není ale vyloučeno, že se pachatelé přemístí i na Přerovsko.

Podvodnicím tento týden naštěstí neuvěřila osmdesátiletá žena z Hranic. Té zlodějky zatelefonovaly s tím, že jí přijdou vyplatit peníze za léky. „Žena je do domu nepustila a o všem informovala policii,“ uzavřela mluvčí policie Sedláčková.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Senioři jsou pro zloděje snadný terč