Odsouzený muž z Lipné zaútočil na dívku před obchodem.

„Přistoupil k ní a udeřil ji do hrudníku takovou silou, že narazila do dveří prodejny a upadla na zem,“ řekla tisková mluvčí přerovské policie Michaela Sedláčková. „Kopal ji do břicha a bil ji pěstí do obličeje. Křičel přitom: ty svině jedna, jestli něco řekneš, tak tě zabiju,“ popsala Deníku incident matka napadené, Pavla Krausová.

Použil prý proti ní i sprej a potřísnil jí přitom bundu. „Tu si už policie odvezla na rozbor,“ dodala Krausová.

Mladé ženě pomohl náhodný svědek události, který uslyšel volání o pomoc.

„Nemohla skoro ani dýchat. Měla zřejmě napuchlé dutiny,“ domnívá se Krausová.

Muž, který dívce pomohl, ji pak odvezl k lékařce na Potštát a ta jí přivolala sanitku, jež ji odvezla k ošetření do hranické nemocnice.

„Lékař odhadl její léčbu na sedm dnů,“ dodala Sedláčková.

Pro muže se do Lipné okamžitě vypravilo policejní komando, ovšem bez úspěchu. Vrátili se bez zpátky bez odsouzeného.

„Ano, to mohu potvrdit, ale více informací vám k tomu prozatím poskytnout nemohu,“ vyjádřil se vedoucí druhé skupiny kriminální policie a vyšetřování z Hranic Jaroslav Šulák.

Nožem vyhrožoval smrtí

Po vynesení rozsudku koncem března se muž z Lipné odvolal ke Krajskému soudu v Olomouci. Na jeho rozhodnutí čekal na svobodě.

„Vím, že teď celá moje rodina trpí tím, že jsem na něj podala trestní oznámení za to, že nám s nožem v ruce vyhrožoval smrtí. Navíc jsme ho přistihli, jak obchází kolem našeho domu s kanystrem v ruce v době, kdy tady policie řešila sérii žhářských útoků,“ uvedla Krausová.

Té se nelíbí, že byl muži vyměřen pouze osmiměsíční trest odnětí svobody. „Je to velice nebezpečný člověk. Vytáhl už nůž i na mého osmiletého syna.

Dcera má po včerejším napadení velké bolesti a v noci ji budily strašné sny,“ konstatovala Krausová.

Správně a spravedlivě

Soudkyně Emilie Richterová je podle svých vlastních slov přesvědčena o tom, že rozhodla koncem března správně a spravedlivě.

„Ten muž je poslední, komu bych chtěla ublížit a jen proto, že se o něm šuškalo, že zapaluje domy, nemohu tuto kauzu použít jako zástupnou. To mi nepřísluší,“ uvedla Richterová, která muže v březnu odsoudila za trestný čin násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci.