„Ve skladu přestřihl pletivo skladovací klece a z ní odcizil cigarety různých značek za bezmála 16 tisíc korun,“ přiblížila jednu z krádeží přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Další případ se stal ve stejné době také v zámeckém parku v obci Říkovice. Zloděj se vloupal do altánu, ze kterého odcizil vzduchový kompresor, chladicí zařízení a uskladněný alkohol. Jednatřicetiletému majiteli vznikla škoda za 15 tisíc korun.

V noci z neděle na pondělí se stal terčem krádeže také zahradní domek v Želatovicích, do něhož se zloděj dostal s pomocí nalezeného klíčku. „Domek slouží jako sklad nářadí a zloděj z něj sebral benzinovou sekačku, křovinořez a vysavač na listí. Škoda dosáhla 28 tisíc korun,“ upřesnila mluvčí.

Ve stejné době vnikl pachatel i do zděného přístřešku na dvoře domu v Soběchlebích. Odcizil zde motorovou sekačku a křovinořez a napáchal škodu za 6 tisíc korun.

Zloděj se v pondělí vloupal také do kůlny s nářadím šestaosmdesátiletého majitele v Penčicích na Přerovsku. Pachatel násilně vyvrátil bránu na pozemek a vypáčil vstupní dveře do kůlny s nářadím, ze které odcizil benzinový křovinořez, mulčovač, ochranný štítek na obličej, prodlužovací šňůru, nářadí a kufřík s doklady od ukradených věcí.

Celkovou škodu na odcizených věcech a poškození majetku vyčíslil majitel na 53 tisíc korun.