Podle přerovské policejní mluvčí Michaely Sedláčkové nebylo dosud nikomu z účastníků havárie sděleno obvinění. „Řidič motocyklu je ale podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let,“ shrnula Sedláčková.

Výslechy obou účastníků nehody zatím policisté odložili na dobu, kdy to umožní jejich zdravotní stav.

„Výslechy jednadvacetiletého řidiče motocyklu a o rok staršího spolujezdce jsme s ohledem na rozsah jejich zranění odložili. Čekáme na závěrečnou lékařskou zprávu, v níž bude uvedena závažnost poranění a stanovena délka léčby,“ nastínila další postup Michaela Sedláčková.

Podle mluvčího olomoucké fakultní nemocnice Egona Havrlanta je v současnosti zdravotní stav obou pacientů stabilizovaný.

„Dvaadvacetiletý spolujezdec řidiče, který při nehodě utrpěl vážné poranění bederní páteře, by měl být do týdne přeložen na spinální jednotku do ostravské nemocnice,“ popsal aktuální stav mluvčí nemocnice.

Právě následků zranění staršího motorkáře se lékaři obávají ze všeho nejvíce. Podle jejich tvrzení bude mít totiž mladík zřejmě trvalé následky.

„Pacient je nyní při vědomí, dýchá spontánně bez pomoci přístrojů a jeho stav se zlepšuje,“ upřesnil Havrlant.

Jednadvacetiletý řidič motocyklu byl převezen do olomoucké fakultní nemocnice s rozsáhlými zraněními v oblasti břicha, hrudníku a dolních končetin. „Utrpěl takzvané polytrauma a od minulého týdne je na jednotce intenzivní péče traumatologického oddělení. Prodělal postupně několik operací,“ řekl Havrlant.

Podle jeho slov je ale i tento pacient nyní stabilizovaný a při vědomí. „Komunikuje s okolím, jeho stav si však zřejmě vyžádá další operační zákroky. Celková doba léčení se u obou pacientů odhaduje v řádech několika měsíců,“ uzavřel mluvčí fakultní nemocnice.

Havárie se stala v neděli 23. března na třídě 1. máje v Hranicích a zavinil ji jednadvacetiletý řidič, který se řítil ulicí s o rok starším spolujezdcem na motocyklu Suzuki.

Motorkář předjížděl ve směru jízdy od kruhového objezdu k obci Olšovec dvě osobní auta. Jedno z nich odbočovalo vlevo a střetlo se s přední částí motorky. Motocykl vyjel přes navýšený betonový obrubník na trávu a chodník a náraz oba muže vymrštil na silnici.

Oba motorkáři utrpěli velmi vážná zranění, se kterými museli být transportováni do olomoucké fakultní nemocnice.