V prvním případě vyjížděli policisté do jednoho z přerovských bytů, odkud jim volala šestapadesátiletá žena, která se obávala, že by ji přítel mohl zabít.

„K incidentu došlo v úterý večer. Devětapadesátiletý muž své družce nejprve vulgárně nadával a vyhrožoval ji ublížením a zabitím,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Agresor ale nezůstal jen u slov a ženu vzápětí skutečně napadl. Shodil ji na zem, kde ji několikrát uhodil do obličeje.

Žena z obavy o svůj život věc nakonec ještě ten večer oznámila na policii.

„Napadená utrpěla zranění s dobou léčení dva týdny. Násilník po incidentu z bytu utekl,“ dodala Urbánková.

Během vyšetřování ale policisté zjistili, že se nejedná o první případ takového jednání muže vůči jeho partnerce. Podle všeho ji v minulosti už několikrát napadl, často nešetřil fackami a bitím.

„Muži zákona proto zkonstatovali, že se jedná o domácí násilí, využili svého zákonného oprávnění a agresora vykázali ze společné domácnosti a z jeho bezprostředního okolí ve vzdálenosti sto metrů na deset dnů,“ vysvětlila mluvčí.

Za ublížení na zdraví mu teď hrozí až tři roky vězení.

Ničil družce věci a hrozil ji zabitím

Dalším vykázaným je devětačtyřicetiletý muž, který ve stejný den odpoledne v jednom z přerovských bytů poté, co se pohádali, fyzicky napadl svou padesátiletou družku.

„Chytil ji za ruce a odhodil na polici. Žena měla strach o svůj život a proto zavolala policii. Při potyčce utrpěla zranění s dobou léčení do jednoho týdne,“ shrnula Urbánková.

I v tomto případě policisté zjistili, že to není poprvé, co se muž choval agresivně. Svou partnerku podle všeho bil i v minulosti, fackoval ji, vulgárně urážel a neustále ji kontroloval.

„Ničil i její věci a vyhrožoval jí zabitím. Ve většině případů byl navíc u incidentů přítomen i jejich sedmiletý syn,“ doplnila mluvčí.

I když domácí násilí trvalo už nějakou dobu, policii o něm žena neinformovala.

„I přesto, že byla ve většina případů zraněná, nešla k lékaři a ani nic neoznámila na policii,“ řekla Urbánková.

Proto i tohoto agresora policisté vykázali z domu na deset dní. Vykázaný obdržel seznam ubytovacích zařízení a poškozená žena pak seznam institucí poskytujících pomoc obětem domácího násilí.

„Případ teď řešíme jako podezření z týrání osoby žijící ve společném obydlí, za který podezřelému v případě prokázání viny hrozí až čtyři roky vězení,“ uzavřela mluvčí.