Na místě však zjistili, že se nejedná o pouhé momentální nesrovnalosti mezi manželským párem, ale šetřením odhalili, že žena je už patnáct let obětí domácího násilí. Muže proto vykázali na deset dnů ze společného bydliště.

V letošním roce jde o první takový případ. „Žena uvedla, že ji manžel opakovaně fyzicky napadá i psychicky týrá, a to od roku 1993.Vminulosti ji několikrát bodl nožem nebo vidličkou. Dokonce ji udeřil nohou od stolu do ruky a způsobil jí tak zlomeninu a vykloubení malíčku,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Policisté ze záznamů zjistili, že muž se do křížku se zákonem dostal už zhruba před třemi lety, kdy opět fyzicky napadl svoji manželku. „V té době byl podezřelý z trestných činů násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, ublížení na zdraví a omezování osobní svobody. Poškozená však tehdy nedala souhlas s jeho trestním stíháním,“ vzpomněla mluvčí Sedláčková.

Policisté situaci nyní vyhodnotili s tím, že jde o případ s jasnými znaky domácího násilí a agresora vykázali ze společného bydliště. „Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě. Trestní sazba je až do výše tří let odnětí svobody,“ řekla Sedláčková.

V letošním roce je to poprvé, co přerovští policisté využili zákon postihující domácí násilí, který začal v naší zemi platit v roce 2007.

„V loňském roce policisté tento zákon využili v celkem šestnácti případech. Z bydliště byli vždy vykázáni muži. Převážně šlo ve vztahu k postiženým ženám o manžela či druha. Výjimkou nebylo, že se v době, kdy byli na místo přivolaní policisté, agresoři nacházeli v podnapilém stavu,“ řekla závěrem mluvčí Sedláčková.