Ve čtvrtek ráno stanul u přerovského okresního soudu, tentokrát ale na pořadu dne nebyly „těžké“ zločiny, ale „jen“ podvod a krádež.

„Obžalovaný měl v období od července 2013 do února 2016 provést sám nebo umožnit někomu druhému svévolný zásah do elektrického napájení v elektroměrovém rozvaděči nacházejícím se na domě U Žebračky v Přerově. V červenci roku 2017 byla u něj doma provedena demontáž elektroměru, z důvodu neplacení služeb,“ přiblížil předseda senátu Jiří Barbořík. Nárožný tak měl v průběhu dvou a půl let odebírat elektrický proud, aniž by za něj platil. Tím vznikla společnosti, poskytující elektrický proud, škoda minimálně třiašedesát tisíc korun.

Od října 2013 do února 2016 navíc Pavel Nárožný neoznámil úřadu práce, který mu vyplácel dávky v hmotné nouzi, že má finanční příjmy z výdělečné činnosti. Úřadu tak vznikla škoda více jak sto tisíc korun.

U soudu vypovídal Jiří Baďura, svědek, který uvedl, že mu Nárožný pomáhal v uvedeném období s opravami počítače, peníze mu za to ale nedal.

„S Pavlem Nárožným jsem se potkal náhodou, když se mi rozbil počítač a sháněl jsem po Přerově někoho, kdo by mi to opravil. Přes kamarády a kolegy jsem se dostal k číslu na Pavla Nárožného, kterého jsem následně oslovil. Jednalo se o dobu tři nebo čtyři roky zpět,“ uvedl svědek, který dodal, že po prvním propuštění Nárožného z vazby ho nejméně třikrát navštívil u něj doma.

„Za jeho opravy jsem ho pozval na večeři. Ani mě nenapadlo se zeptat na to, jestli chce zaplatit,“ doplnil Jiří Baďura.

Zatajil příjmy od nájemníků?

Pavel Nárožný také čelí obvinění z podvodu, kterého se měl dopustit tím, že Úřadu práce zamlčel údajné vedlejší příjmy, přitom pobíral dávky v hmotné nouzi.

Ve svém domě U Žebračky v Přerově měl ubytovat Jiřího Ličku, který mu měl za poskytnutý azyl údajně platit každý měsíc částku 2 500 korun. Předvolaný svědek uvedl, že se s Jiřím Ličkou setkal osobně během jedné z návštěv.

„Pan Lička, který u Nárožného bydlel mu zřejmě za poskytnutou střechu nad hlavou nic neplatil, neměl totiž z čeho. O jeho příjmy jsem se ale nikdy nezajímal,“ uvedl Jiří Baďura.

Obžalovaný si měl navíc přivydělat 70 tisíc korun kompletováním elektronické součástky, a dále zatajit příjmy od další nájemnice, která mu platila 2 tisíce korun měsíčně.

To, že by si od někoho bral peníze za poskytnutí azylu Pavel Nárožný popřel.

„Pan Lička u mě bydlel, protože v té době prostě neměl kam jít. Já jsem mu pomohl v jeho těžké životní situaci. Pan Lička byl podle mého názoru policisty přesvědčen, aby uvedl, že mi měsíčně platil 1 500 korun, ale to je nesmysl,“ sdělil soudu.

Na verdikt si bude muset obžalovaný ještě nějaký čas počkat, soudní líčení totiž bylo odročeno na neurčito.