Muž se ženou se nejprve pohádali kvůli vydání smlouvy k ubytování. Podezřelý nezvládl své emoce a stejně starou bývalou přítelkyni fyzicky napadl.

„Udeřil ji pěstí do obličeje a poškodil jí při tom dioptrické brýle. V napadání nepřestal, ženu chytl za ruce a strhl na zem, kde ji ještě kopl do nohy,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Agresivní ex-partner se snažil poškozené ukrást kabelku, kterou měla na rameni. „Protože se bránila, tahal ji násilník po zemi až do doby, než na kabelce praskl řemínek a její obsah se vysypal na chodník. Z věcí, které zůstaly ležet na zemi, ukradl peněženku, vytáhl z ní 7,5 tisíce korun a strčil je do kapsy u kalhot,“ řekla.

Na cestu si vzal také krabičku cigaret, tabák a z kabelky vytáhl i smlouvu k ubytování. Z místa pak utekl směrem do Kojetínské ulice. Napadená žena musela vyhledat lékařské ošetření, ale její zranění naštěstí nebylo vážné.

„Škoda, kterou muž způsobil, byla vyčíslena na 9 020 korun. Policisté násilníka dopadli za půl hodiny po činu a sdělili mu obvinění z loupeže. Za násilné jednání mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do desíti let,“ uzavřela.