„Pohřešovaný Evžen Blaško měl odjet v neděli dopoledne vlakem z Přerova do Bruntálu. Tam už ale podle vyjádření rodiny nedorazil a nepodal o sobě ani žádnou zprávu. Vypnutý je i jeho mobilní telefon,“ shrnula policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Vzhledem k jeho vážnému zdravotnímu stavu žádají policisté každého, kdo by o jeho pobytu mohl poskytnout bližší informace, ať se neprodleně obrátí na nejbližší služebnu.

„Podle informací rodiny byl pohřešovaný občas zmatený, mluvil nesouvisle a trpěl také výpadky paměti. Používá francouzskou hůl k usnadnění pohybu,“ přiblížila popis Sedláčková.

Hledaný vypadá na 70 až 73 let a je vysoký 180 centimetrů. Má hubenou postavu, modré oči, vrásčitý obličej a místo vousů strniště. Zvláštním poznávacím znakem je tetování na obou rukách.

„Jsou na nich různé motivy, přes celé levé předloktí se ale táhne výrazný motiv Panny Marie,“ doplnila mluvčí.

Po operaci má vyholenou hlavu a nad levým uchem je patrná čerstvá jizva o délce 10 centimetrů. Napadá na levou nohu. V době zmizení měl na sobě světle žluté tričko, dlouhé modré šusťákové kalhoty a béžové sandály.

Občané se mohou s informacemi o pohřešovaném obrátit osobně na kteroukoliv policejní služebnu, na telefonní linku 158, případně mobil 602 161 750.