„V polovině června jsme zadrželi u vchodu na vlakové nádraží čtyřiatřicetiletého muže, který drogy nejen prodával, ale i vyráběl. Při dopadení nekladl odpor a odešel dobrovolně na služebnu. Dvě noci strávil na cele,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Podle vyšetřovatelů nejméně od počátku roku 2019 až do doby svého zadržení vyráběl v rodinném domě, kde bydlí, pervitin. S pomocí varny a chemikálií vyrobil nejméně půl kilogramu drogy. Část měl pro svou vlastní potřebu a zbytek šířil mezi jiné uživatele.

„Zadržený při domovní prohlídce dobrovolně vydal 345 gramů červeného fosforu, ze kterého by se dalo vyrobit přes kilogram pervitinu. Vydělával si ale i distribucí marihuany,“ doplnila mluvčí.

Obviněnému hrozí s ohledem na značný rozsah trestné činnosti až deset let za mřížemi.

Jeho významným odběratelem byl sedmadvacetiletý muž z Přerova, pro kterého si přišli kriminalisté zhruba ve stejné době. Na svém kontě má nejen drogové delikty, ale i opakované krádeže v jednom z přerovských supermarketů. Odcizil zde zboží za necelé 2 tisíce korun.

„S drogami obchodoval od roku 2019 až do začátku letošního června a dodával je minimálně deseti lidem. Prodával je za různé finanční částky, a to podle množství odběru,“ přiblížila.

Někteří jeho „klienti“ dostali dokonce jako bonus jednu dávku zdarma. Muži hrozí až pětileté vězení.

Klec spadla také nad jednadvacetiletým mladíkem, který distribuoval marihuanu a pervitin na Přerovsku, ale svůj obchod rozšiřoval i do Bystřice pod Hostýnem a Kroměříže. Dalším obviněným je i čtyřiadvacetiletý uživatel a dealer drog, který skončil na služebně jen o pár dní později.

„Tento muž čtyři roky prodával nebo poskytoval marihuanu a pervitin zdarma jiným osobám. Drogy rozšiřoval především v Přerově a okolních obcí. Stíhán je na svobodě,“ upřesnila.

Posledním zadrženým ze skupiny je dvaadvacetiletý mladík, který dokonce v jednom případě zásoboval drogami mladistvého. Pravidelný přísun marihuany a pervitinu zajišťoval pro své známé především na Přerovsku.

„Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě a dosud neměli kvůli drogám záznam v trestním rejstříku,“ uzavřela.