Svého jednání se muži dopouštěli od srpna loňského roku do března. Po jejich řádění zůstalo celkem jedenáct poškozených.

„K první krádeži došlo loni v srpnu v ulici Dr. Brzobohatého v Lipníku. Dvacetiletý pachatel ukradl dvě litinové mříže, prodal je do sběru a peníze použil pro svou vlastní potřebu. Škoda byla vyčíslena na 4,3 tisíce korun,“ vylíčila přerovská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dvojice zlodějů se krátce poté vloupala také do rodinného domu v Lipníku nad Bečvou. „Pachatelé ve věku 20 a 42 let odsud ukradli dva litinové radiátory, kotel na tuhá paliva, tři vodovodní baterie, ošacení, nádobí a elektroniku,“ vyjmenovala.

Část věcí skončila ve sběrně a muži použili utržené peníze pro svou potřebu. V tomto případě byla škoda vyčíslena na 11,3 tisíce korun. Dvacetiletý mladík ukradl loni v listopadu také jízdní kolo z kůlny rodinného domu v Lipníku. Škoda je tisíc korun.

Na další lup se už vydali všichni čtyři. V únoru se vloupali do chatové oblasti v Tyršově ulici v Lipníku, kde odcizili kovový materiál a zahradní věci za více než 26 tisíc. I tyto věci skončily ve sběrně. Jejich výpravy pak pokračovaly i v březnu, kdy se trojice mužů vydala do chatové oblasti Ořechy v Lipníku.

Vnikli na pozemek zahrady, vypáčili dveře od kůlny a ukradli tři role pletiva. Pokusili se dostat i do zahradního domku, ale to se jim už nepodařilo. Majitel vyčíslil škodu na 3,4 tisíce korun.

Vydal se na lup sám, chytila ho hlídka

Na poslední zlodějskou výpravu zamířil dvacetiletý mladík sám. Pokoušel se vloupat do kůlny, ale přímo při činu ho přistihla policejní hlídka, která ho na místě zadržela. Na povedenou čtveřicí tak spadla klec.

Tři pachatelé ve věku 20, 21 a 36 let nejsou pro kriminalisty žádnými nováčky. Všechny tři už totiž v minulosti za majetkovou trestnou činnost potrestal přerovský soud. Na dvacetiletého zloděje byl navíc vydán příkaz k zatčení pro jinou trestnou činnost. Muže tedy hned po jeho zadržení v chatové oblasti Ořechy eskortovala policie do olomoucké věznice. Všem čtyřem pachatelům hrozí za krádež a porušování domovní svobody trest odnětí svobody od šesti měsíců do tří let.