Notoricky známý začátek měl podvod v podobě neodolatelné nabídky prostřednictvím sociální sítě. „Přibližně v polovině srpna, se staršímu muži z Přerova ozvala nějaká žena. Nabídla mu něco, co se jen tak neodmítá a to dar ve výši 720 tisíc euro," informovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Rakovinou sužovaná žena. Důvěřivému muži se ozvala žena, která mu vypověděla historku o jiné nemocné ženě. Ta měla již čtyři roky trpět rakovinou plic, s tím, že šek s uvedenou částkou chce předat někomu důvěryhodnému, kdo s penězi dobře naloží.

„Cesta k takové částce nebyla samozřejmě bez podmínek. Bylo nutné zaplatit dědické a soudní poplatky," doplnila Zajícová.

Bouřkou poničená chmelnice v Kokorách, 27.8.2023. Předseda Zemědělského družstva v Kokorách Vladimír Lichnovský
Smutek v Kokorách: bouřka zničila velkou část chmelnic, škoda je 25 milionů

Budoucí milionář neváhal a na požadavky neznámé ženy přistoupil. Ze svého účtu ve třech platbách odeslal v polovině srpna již výše zmíněnou částku.

„Od té doby nebylo po prostřednici milionového jmění ani vidu, ani slechu. Poškozenému došlo, že šlo o podvodnici a proto oznámil, co se stalo. Případ evidujeme a prověřujeme pro trestný čin podvod," uzavřela policejní mluvčí.