Spolu s ním zajistili i další dva muže - uživatele a odběratele návykových látek, které ale po výslechu propustili na svobodu.

Domovní prohlídka ukázala, že zadržený nebyl žádný troškař.

„Podezřelý kriminalistům dobrovolně vydal necelých 3,7 kilogramu marihuany, 7 gramů hašiše, 0,1 gramu pervitinu, 66 kusů rostlin konopí v různých fázích květenství, kelímky s mastmi z konopného výtažku o váze necelých 1,3 kilogramu, hnojiva a další věci, související s výrobou a distribucí omamných a psychotropních látek,“ uvedla mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že muž minimálně od roku 2018 pěstoval na zahradě domu rostliny konopí setého, aby z nich měl později užitek nejen pro sebe, ale i další odběratele. Marihuanu rozšiřoval mezi uživatele na Přerovsku a Olomoucku a obchodoval také s pervitinem, který podle potřeby daroval výměnou za různé protislužby.

„Ještě téhož dne, kdy byl omezen na svobodě, ho policisté eskortovali do výkonu trestu a skončil ve vazební věznici v Olomouci. Ve vězení si bude odpykávat trest za předchozí činnost, která ale nijak nesouvisela s distribucí drog,“ doplnila.

Policejní komisař zahájil stíhání podezřelého pro nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu s ohledem na množství návykových látek, s nimiž disponoval, hrozí až desetiletý trest.