„K nešťastné události došlo půl hodinu po poledni. Střela zasáhla muže do levé zadní části těla a utrpěl poranění na ruce a noze. Musel být ošetřen v přerovské nemocnici, naštěstí se ale nejednalo o nic vážnějšího. Podle lékařů muž není v ohrožení života a utrpěl pouze lehké poranění s dobou léčení do jednoho týdne," informoval krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Dechová zkouška, která byla u mladíka provedena, skončila s negativním výsledkem, policisté u něj ale nařídili odběr krve. „Devatenáctiletý muž je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí až rok vězení nebo zákaz činnosti," konstatoval mluvčí.

K podobné události došlo v říjnu před dvěma lety také na Hranicku. S prostřeleným lýtkem tehdy skončil v olomoucké fakultní nemocnici dvaapadesátiletý myslivec, kterého nešťastnou náhodou zranila střela ze zbraně jeho kolegy.

Myslivec v době probíhající sklizně kukuřice vystřelil na lišku, která z ní vyběhla, a omylem při tom zasáhl muže, jenž se v té době pohyboval na stejném místě