„Na místo byla krátce před půlnocí vyslána hlídka, která zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě a ve vnitřních prostorách se nachází větší množství lidí,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Strážci zákona provedli kontrolu objektu a kontaktovali provozovatele.

„Ten byl na místě spolu s dalšími devíti osobami včetně dvou mladistvých,“ dodala.

Policie přítomné zkontrolovala a vykázala je z prostor, což všichni respektovali.

„Byli také obeznámeni s tím, že se dopustili přestupku proti krizovému zákonu, ze kterého se budou zpovídat před správním orgánem. Ten rozhodne o uložení příslušných sankcí,“ řekla policejní mluvčí.

Věci a drogy, které zajistili kriminalisté při domovní prohlídce u pachatele z Lipnicka. Muž prodával pervitin a marihuanu uživatelům na Přerovsku.
Drogy prodával na Přerovsku opakovaně, teď mu hrozí deset let

Přestupku proti stejnému zákonu se dopustil i provozovatel klubu, jehož počínání bude předmětem správního řízení. Při šetření totiž vyšlo najevo, že je na internetových stránkách uveřejněna informace o zahájení provozu klubu od 2. října 2020 - pro zájemce o členství s provozní dobou každý pátek od 18 hodin s vratným registračním příspěvkem 50 korun.

„Celá věc je zatím ve fázi dokumentace a po zpracování materiál postoupíme příslušnému správnímu orgánu. Ten rozhodne o potrestání všech účastníků, kteří svým jednáním porušili vládní nařízení v době nouzového stavu a platné zákazy. V tuto chvíli nelze sdělit, jaké konkrétní postihy jednotlivým účastníkům hrozí,“ zmínila.

Provozovatel klubu v Kokorách na svou obhajobu uvedl, že se nedopustil ničeho nezákonného.

„Bylo to vyloženě soukromé setkání. Dodržovali jsme rozestupy mezi stoly, měli i roušky. Já sám navíc v tomto objektu bydlím,“ konstatoval.

Ilustrační foto.
Nevolejte nás, pokud to není opravdu nutné, prosí záchranáři lidi s covidem