Poprvé zasahovali v pátek před třináctou hodinou v domácnosti, kde pětatřicetiletý muž z Přerova slovně a poté i fyzicky napadl svou sedmatřicetiletou přítelkyni.

„Přivolaní policisté zjistili, že se nejednalo o první incident podobného druhu, a že jím byly naplněny znaky domácího násilí. Z toho důvodu využili svého zákonného oprávnění a muže ze společné domácnosti, a okruhu do 100 metrů od ní, na deset dní vykázali," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Mimo samotné vykázání je muž pro své jednání podezřelý z přestupku proti občanskému soužití.

S druhým případem domácího násilí se policisté stejného obvodního oddělení setkali hned následující den v noci. Kolem jednadvacáté hodiny měl devětatřicetiletý muž ve společné domácnosti v obci na Přerovsku fyzicky napadnout svou osmadvacetiletou přítelkyni.

„Přivolaným policistům žena sdělila, že k podobným útokům v minulosti již došlo, ale ona je zatím nehlásila. Muže na deset dní z domu vykázali," dodal mluvčí. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ublížení na zdraví, za který mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.