Z domova odešel ve středu před půlnocí a zanechal dopis na rozloučenou. Do pátrání po muži se zapojily desítky policistů, strážníků i hasiči.

„Po muži pátráme dál, pátrací akce však už nejsou tak rozsáhlé jako v předchozích dnech," řekla dnes ČTK přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Milan Konůpka má trvalé bydliště v Kozlovské ulici v Přerově. Naposledy byl spatřen 20. června ve 23:00 právě v místě svého bydliště.

Do pátrání se již minulý týden zapojilo přes pět desítek policistů a strážníků městské policie včetně pěti psovodů. Muže pomáhali hledat také hasiči, kteří na člunech projížděli řeku Bečvu od elektrárenského mostu v Přerově až po most u obce Osek nad Bečvou. Policisté propátrali lokality v okolí řeky Bečvy, Laguny, parku Michalov a lesní porost zvaný Žebračka.

Muž je 180 až 182 centimetrů vysoký, střední postavy. Má modré oči, středně dlouhé, hnědé, vlnité vlasy vyčesané nahoru. Má hubený obličej, je hladce oholen. Na sobě měl v době odchodu zřejmě dlouhé kalhoty se zipem na oddělení nohavic hnědé barvy, sportovní triko s límečkem tmavší béžové barvy a bílomodré sportovní boty značky Adidas. Případní svědci mohou jakékoliv informace sdělit policistům na linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu.